KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 14808284

nr 1480 8284

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Carborundumetsning, Signerad, numrerad 18/80. Bildmått: 50x64 cm, yttermått inklusive ram: 72x84 cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 1 augusti 2022
kl 20:27:06

1/8 20:22:06 1      Vinnande bud

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström